DSM | DEAD SEA MINERALS

קו מוצרי DSM Dead Sea Minerals

המיוצר על ידי מעבדות  מון פלטין פותח במיוחד עבור כל מי שמכיר בערכו של הטבע בטיפול מקיף בעור. אנחנו מזמינים אותך לקחת הביתה את החוויה המיוחדת של ים המלח ולהשתמש במוצרי DSM המכילים בוץ ומינרלים ייחודיים והמשלבים בתוכם מתנה נהדרת של טבע וטכנולוגיה ומדע המתקדמים בעולם. כל המוצרים בהם בכפוף לנהלים מחמירים של בקרת איכות המשקפים את מחויבות החברה ליצירת מוצרי בריאות  ויופי מעולים.

ייחודית של מוצרי DSM:
תו איכות למוצרי ים המלח הניתן על ידי התאחדות התעשיינים בישראל

מינרלים מים המלח

ים המלח - האגם הנמוך והמלוח ביותר בעולם - ידוע בסגולותיו הרפואיות עוד מימי התנ"ך. האדם פיתח דרכים להשתמש במינרלים המופקים ממנו במשחות ובקרמים לעור ובסבונים, בדיוק כפי שאנו עושים כיום. ריכוז המלח במי ים המלח גבוה מאוד - 340 גרם לליטר. הרכב המינרלים שונה ממי ים רגילים. בעוד שהמלח  של רוב מי הים מכיל כ-85% כלוריד הנתרן, המלח המצוי בים המלח מכיל רק בין 12% ל-18% ממינרל זה.
בניתוח שבוצע על ידי מעבדת הגיאוכימיה של המכון הגאולוגי לישראל  בנוגע לריכוזי יונים במינרלים של ים המלח, נמצא כי האלמנטים העיקריים בהרכב המינרלי הייחודי הם: כלוריד, ברומיד, מגנזיום, נתרן, סידן ואשלגן [Ma´orZ, 2006].חברת מון פלטין מפתחת ומייצרת מגוון עשיר של מוצרים קוסמטיים ומוצרי טיפוח אישיים המכילים ריכוזים אופטימליים של מינרלים מים המלח.

המינרלים של ים המלח ידועים בזכות המאפיינים הרפואיים והקוסמטיים שלהם. היעילות בשימושים אטופיים במלחים נובעת ממגנזיום כלורי מהשכבות העמוקות של ים המלח. אלו נחקרו במספר מחקרים מדעיים שהדגימו שיפור משמעותי בתפקוד החיץ של העור, שיפור בלחות של שכבת העור החיצונית, ופחות עור יבש ודלקות עור [Proksch, 2005]. הנתונים הניסיוניים הללו נגזרו מתוך הידע הקיים בספרות המקצועית בנוגע להשפעות החיוביות של מינרלים מים המלח המכילים רמות גבוהות של מגנזיום. מלחי המגנזיום הם בעלי יכולת לקשור מים, להשפיע על התחדשות וצמיחת העור ולשפר את יכולת ההתחדשות של החיץ. כפי שמתואר במחקר, שימוש קוסמטי במינרלים של ים המלח מוביל לירידה של 40% בעומק הקמטים.

במחקרים אחרים, אותם המינרלים הדגימו מאפיינים של הגנה, נוגדי חמצון ונוגדי דלקת. מוצרים אלה יכולים להאט את ההשפעות השליליות הביולוגיות הטבעיות של קרינת UVB על העור. לכן, הם עשויים להצליח להקטין את נזקי השמש וההזדקנות של העור, ובאופן כללי יותר להפחית את תגובת החמצון-חיזור של פתולוגיות של העור [Portugal-Cohen M, 2009; WinemanE, 2012].

המומחים של מון פלטין מפתחים מוצרים איכותיים המבוססים על מחקרים מדעיים, ומוסיפים את המינרלים מים המלח כחומרי גלם לתכשירי ג'ל, קרמים ותרסיסים להגנה מהשמש.

בוץ ים המלח

היתרונות המופלאים של בוץ שחור מים המלח לעור ולגוף ידועים כבר מאות שנים. המומחים של מון פלטין משתמשים בבוץ המיוחד מהמקום הנמוך ביותר בעולם, ים המלח, כדי לפתח ולייצר מגוון עשיר של מוצרים קוסמטיים ומוצרי טיפוח אישיים.הבוץ הוא משקע של חלקיקי חמר דקים במים. על פי תוצאות ממחקרים מיקרוביולוגיים וביוכימיים...
הבוץ השחור על גדות ים המלח הוא למעשה שילוב של אדמת סחף הנשטפת מההרים באזור ומשקעים אורגניים שנסחפו יחד אל קרקעיתו של ים המלח הקדום [Nissenbaum A, 1975]. שכבות רבות של משקעים מינרליים ואורגניים התפתחו במשך אלפי שנים ויצרו את הבוץ השחור המפורסם של ים המלח. ניתוח כימי מעמיק של המינרלים העיקריים בבוץ הטבעי, שבוצע במחקרים עצמאיים על ידי מדענים מישראל ומירדן, מצא רמות גבוהות במיוחד של מגנזיום, סידן, אשלגן, בור וברזל [Ma´or Z, 2006; Khaifat A, 2010]. אותם חוקרים עצמאיים אף חקרו את התכונות המונעות חיידקים של בוץ ים המלח הנמצא בתכשירי עור ותכשירים קוסמטיים. במספר ניסויי מבחנה נצפה עיכוב בהתפתחות של חיידקים שונים וצמיחת קנדידה סביב דסקיות שטופלו בבוץ ים המלח [Ma´or Z, 2006]. המומחים של מון פלטין משתמשים בתכונה הייחודית האנטי-בקטריאלית של בוץ ים המלח, כדי להכין מוצרים קוסמטיים יעילים לטיפול בפצעי אקנה, וסדרות שמפו ומרכך לטיפול יעיל בקשקשים ולטיפוח השיער.

מחקרים קליניים שנערכו בעבר ברחבי העולם תמכו בשימוש בבוץ שחור מים המלח לפתרון בעיות רפואיות הקשורות לעור ובעיות במערכת השרירים והשלד, ובפיתוח מוצרים לטיפוח הגוף ושמירה על האסתטיקה [Abu-al-BasalMA, 2012;HarariM, 2012]. בסקירה אנליטית מפורטת של 60 פרסומים בנושא בוץ ומים מים המלח, הראה הררי מ. (2012) כי בוץ ים המלח מכיל את כל המינרלים של ים המלח המועילים לטיפוח העור [Proksch E, 2005;Portugal-Cohen M, 2009; Wineman E, 2012]. בנוסף, יש לטיט בבוץ יכולת ספיגה גבוהה והוא משמש לניקוי יעיל של העור מרעלים ולספיגת הלחות ממנו. תכונת ספיגה זו של הבוץ מדמה את זרם הדם והמערכת הלימפתית ומנקה את העור כדי לרפא פצעים ולהרגיע גירויים. בוץ ים המלח העשיר במינרלים מהווה חומר גלם טבעי המשמש את חברת  מון פלטין באופן נרחב במוצרים הקוסמטיים ובמוצרי הטיפוח האישיים שלה כתרכובות טבעיות וכמקור למינרלים חיוניים לצרכים הבסיסיים של גופנו.

אלוורה

תמציות אלוורה מהוות את המקור הצמחי הנפוץ ביותר המשמש בתעשיית הרוקחות והקוסמטיקה. מספר מחקרים ביוכימיים, ציטולוגיים וקליניים שנערכו ברחבי העולם הוכיחו כי תמציות עלי אלוורה יכולות להועיל במוצרי טיפוח העור בזכות תכונותיהן המרגיעות, תכונות נוגדות חמצון וריפוי פצעים [Di Luccia B, 2013; Capasso R,2013; Ghayempour S, 2016]. לתמציות אלוורה יש הרכב רב-סוכרי עשיר המשמש לעתים קרובות בנוסחאות קוסמטיות כדי להקנות לחות למוצר הסופי.
הפוליסכרידים ידועים באופן כללי כמרכיבים טבעיים של העור אשר יכולים לשמש כגורם קושר-מים ולהיקשר אל מאפיינים נוגדי חמצון פוטנציאליים. במחקר קליני שנערך, הוכח כי נוסחאות עם תוספת של תמצית אלוורה, גם בריכוזים נמוכים, הגדילו את תכולת המים של  שכבת העור החיצונית לאחר שימוש יומי במשך שבועיים, בהשוואה לשימוש בחומר הנשא [n1] [Dal'Belo SE, 2006]. 

המומחים של מון פלטין משתמשים בתמציות אלוורה כחומר המוסיף לחות לעור בנוסחאות של קרמים, ג'לים, סוגי שמפו שונים ומרככי שיער. תמצית האלוורה משמשת כחומר פעיל במוצרי אנטי אייג'ינג קוסמטיים, לטיפוח הגוף והשיער ולשימוש מקומי אחרי חשיפה לשמש.